آخرین وضعیت ترخیص قطعات خودرو از گمرکات کشور/ قطعات منفصله در صدر

فرود عسگری با بیان این مطلب افزود : از ابتدای سال جاری تا کنون نزدیک به ۱۹ میلیارد دلار کالا از گمرک ترخیص شده است و قطعات خودرو با ۸۲۲ میلیون دلار در صدر کالاهای ترخیص قرار دارد.

عسگری با اعلام این خبر، با اشاره به مشکلات بانکی واردکنندگان و درخصوص ارائه تسهیلات گمرکی به واحد های تولیدی توضیح داد:  با توجه به مابه التفاوت نزخ ارز نیما و بانکی با بازار آزاد که اخیرا پیش آمده است، در حال حاضر، پرداخت به بانک انجام نمیشود،  بلکه با مراجعه به بانک عامل، برای پرداخت در ۶ ماه آینده تعهد می دهند.

عسگری  ادامه داد: هم چنین مصوبه دولت در ۲۹ مرداد توانست این مشکلات را تقریبا حل کرده و روند ترخیص تسهیل شود.
 رییس کل گمرک ایران ادامه داد: خوشبختانه گمرک توانست برای کسانی که مشکل تخصیص و تامین داشتند ، کالاها را به صورت درصدی ترخیص کند. به گفته این مقام عالی گمرک کشور بر این اساس ۸۰ تا ۹۰ درصد محموله های وارداتی را برای خودروسازان از سوی گمرک ترخیص شدند.

عسگری در ادامه توضیح داد:با تشخیص وزارت صنعت ، خطوط تولید و مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید ،مشمول معافیت شد که در قالب ۳۴۷۰ ردیف تعرفه کد اچ اس به ما اعلام شد و هم اکنون ما و بانک مرکزی به آن عمل می کنیم و وضعیت ترخیص بسیارمطلوب شده است.

رییس کل گمرک ایران افزود: در خصوص ابلاغ مصوبه دولت در ۲۹ مرداد از آنجاییکه مشخص نبود تکلیف بر عهده بانک یا سازمان حمایت است، برای ترخیص کالا کمی مشکل پیش آمد اما خیلی زود این مسئله اصلاح ومصوبه در روز چهارشنبه گذشته به گمرکات ابلاغ شد. بر این اساس وزارت صنعت کد اچ اس را به گمرک و بانک مرکزی ابلاغ کرد و هم اکنون مشکلی در ترخیص کالا وجود ندارد و با توجه به آخرین آمارهایی که از گمرکات گرفتیم وضعیت ترخیص کاملا عادی است.

انتهای پیام/

1 دیدگاه

  1. تا کی باید وارد کنیم؟ عبرت نمیشه؟
    همینارو تولید کنیم . هم اشتغال زایی میشه هم بومی سازی . تا کی باید التماس یه دیسک و صفحه و رینگ و پیستون و الباقی قطعات خودرو باشیم . همینارو تولید کنیم با بهترین کیفیت لاقل یواش یواش خودکفا شیم دیگه. یکم ترو خدا مسولین به فکر باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن