برادر رییس‌جمهور حکم زندان گرفت

۹ مهرماه ۹۸؛ غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه امروز در یک نشست خبری، آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون برادر حسن روحانی رییس‌جمهور را اعلام کرد.

هفت سال حبس این فرد به پنج سال حبس تقلیل یافته اما جزای نقدی بابت اخذ رشوه باید پرداخت شود.

حسین فریدون در تیرماه ۹۶ بازداشت شد.

به گفته اسماعیلی، میزان رشوه مطرح شده در این پرونده ۳۱ میلیارد است که وی باید آن را بازگرداند.

در این ماجرا، وی از شخصی یک منزل ویلایی به متراژ ۶۴۰ متر مربع و مبلغ معامله ۱۴ میلیارد تومان در منطقه سعد آباد تهران به نام خانم غفوری (همسرش)،۲۵۰ میلیون تومان به حساب حسن نجار (همسر خواهرش) برای برگزاری مراسم تشییع مادرش و دو یا سه فقره پول جمعا به مبلغ ۲۶ میلیارد تومان به عنوان قرض دریافت کرده است.

این شخص رسول دانیال‌زاده از سرمایه‌داران و بدهکاران شبکه بانکی بوده است. فریدون در قبال این پول‌ها در انتصاب مدیرعامل بانک ملت و مدیر عامل بانک رفاه و تصاحب ۴۰ درصد سهام ایمیدرو در معدن سنگان به نفع رشوه‌دهنده اعمال نفوذ کرده است.

البته فریدون توضیح داده که این پول‌ها را در موضوعی امنیتی برای خدمت به کشور صرف کرده است، وی گفته: «۲۱ میلیارد تومان برای کمک به خرید منزل مقابل محل اقامت رئیس جمهور با هدف تامین امنیت او ضمانت کرده‌ام.»

ماجرای تلاش حسین فریدون برادر رییس‌جمهور برای فشار وارد کردن به خانواده‌ای ساکن در منطقه سعد آباد برای فروش اجباری خانه‌‌شان سال گذشته خبری شده بود.

دانیال‌زاده در راه کربلا بوده که برای نخستین بار به صورت تلفنی با فریدون آشنا می‌شود.

پایان/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن