تجربه بسیار آسان پرداخت کرایه تاکسی با سرویس وب اپلیکیشن «تومان»

کمتر مسافر سرویس تاکسی‌رانی است که تبلیغات اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه را در تاکسی‌ها ندیده باشد که البته تجربه‌های شخصی می‌گوید هنوز این سرویس توسط مسافران گسترده نیست.
این بار به عنوان یک مسافر سروس پرداخت کرایه درون شهری تومان را تجربه کرده‌ام.
دو سرویس تومان و فون پی در تاکسی دسترس بود که با توجه به اینکه کاربر IOS بود و در شرایط فعلی نسخه‌های IOS اپلیکیشن‌های ایرانی دارای مشکل در سیستم عامل اپل هستند، ترجیح بر استفاده از نسخه سریع‌ وب بود.

در اولین اقدام که همان جست‌و‌جوی سرویس در گوگل بود، دیدم که تومان نسخه وب دارد اما فون‌پی نسخه وب ندارد پس از سرویس تومان استفاده کردم.

وارد سایت شدم. در مرحله اول شماره موبایل درخواست شد. با وارد کردن شماره موبایل کد تایید پیامک شد و ورود تکمیل شد.
برای پرداخت نیاز به تامین اعتبار بود که صفحه فعلی به صفحه پرداخت شاپرک لینک شد. در مرحله بعد که مرحله آخر است کد پذیرنده مربوط به تاکسی را وارد کردم و کرایه خط نمایش داده شد. با تایید پرداخت، پرداخت انجام شد.


مراحل ورود تا پرداخت بدون وقفه و بدون کندی انجام شد و مهم‌تر اینکه وقتی یک بار از طریق سرویس وب تومان پرداخت انجام شد در هر بار ورود بعدی، کاربر به طور خودکار شناسایی می‌شود و دردسری از بابت ورود و احراز هویت در سرویس نیست. این موضوع اساسی کاربری را آسان کرده است تا اشتیاق دوباره برای تکرار تجربه خوشایند امروز در مسیر کوتاه چند دقیقه‌ای، باز هم وجود داشته باشد.

در این تجربه از سرویس مبتنی بر اپلیکیشن‌ مد نظر نبود و از آنها استفاده نشد که در نتیجه شاید تجربه‌های متفاوت دیگری هم در این اپلیکشن‌ها وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن