تمام مبلغ ارزش‌افزوده اعلامی در *۸۰۰*۶# کلاهبرداری نیست

کد دستوری ستاره ۸۰۰ ستاره ۶ مربع اخیرا برای اطلاع مشترکان تلفن همراه از مبلغی که بابت ارزش افزوده پرداخت کرده‌اند راه‌اندازی ‌شده است.

در مدت کوتاهی که این کد در دسترس قرار گرفته است مشترکان زیادی آن را شماره گیری کرده‌اند.

اما مشترکان باید توجه داشته باشند که با وارد کردن این کد تمامی مبلغی که تاکنون بابت سرویس‌های ارزش افزوده پرداخت کرده اند (خواسته یا ناخواسته) را مشاهده می‌کنند نه مبلغی که از آنان کلاهبرداری کرده‌اند.

روشن شدن این نکته به این دلیل مورد نیاز است که در تبلیغات این کد دستوری بر شعار «دست کلاهبرداران را از جیب خود کوتاه کنید» تاکید شده بود و این شعار مشترکان را به اشتباه می‌اندازد.

*در برخی سرویس‌ها کلاهبرداری شده است

برخی مشترکان به اشتباه تصور می‌کنند که همه مبلغی که با وارد کردن کد ستاره ۸۰۰ ستاره ۶ مربع نمایش داده می‌شود بابت سرویس‌های ارزش‌افزوده به صورت ناخواسته از آنها کسر و در واقع کلاهبرداری شده است.

اما در واقع برخی مشترکان با اراده برخی سرویس‌های ارزش‌افزوده را فعال کرده و از آنها استفاده کرده‌اند که طبیعی است که هزینه این سرویس‌ها هم در مبلغ ارزش‌افزوده برای آنان لحاظ شده است.

*برخی سرویس‌ها با درخواست مشترکان فعال شده‌اند

مانند سرویس ثبت اسناد که در زمان انتقال و ثبت سند از مشترکان پرسیده می‌شود که آیا مایل به فعال‌سازی این سرویس است؟ و در صورت تمایل مشترک به فعال‌سازی انجام شدن مراحل ثبت سند برای وی پیامک می‌شود.

در عین حال برخی مشترکان هم اعلام می‌کنند که با اینکه از فعال کردن سرویسی اطمینان دارند اما آن سرویس بین سرویس‌های فعال ارزش افزوده نمایش داده شده وجود نداشته است.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن