حذف طرح زوج و فرد از ابتدای تیرماه ۹۸ + شرایط جدید

طبق قانون جدید طرح ترافیک که در سال گذشته به تصویب رسیده است؛ حذف طرح زوج و فرد را از نخستین روز تیر ماه خواهیم داشت و به جای آن قانون ۲۰ روز تردد رایگان در هر فصل جایگزین می شود.

با این حساب دیگر محدوده ای به نام محدوده ی زوج و فرد در تهران بزرگ وجود ندارد. اما هر خودرو تنها ۲۰ روز در هر فصل و طول سه ماه آن، اجازه تردد در محدوده حلقه دوم را خواهد داشت. در صورتی که خودرویی خارج از این ۲۰ روز به محدوده حلقه دوم، یعنی محدوده در کنترل آلودگی هوا وارد شود، باید نیمی از عوارض طرح ترافیک را پرداخت کند. برای وارد شدن به منطقه طرح ترافیک نیز مانند سابق پرداخت تمام عوارض طرح ترافیک ضروری خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که طرح حذف محدوده زوج و فرد، ربطی به طرح ترافیک نداشته و محدوده طرح ترافیک مانند سابق بر جای خود باقی ست.

لازم به ذکر است که برای بهره مندی از ۲۰ روز تردد رایگان در محدوده حلقه دوم ترافیکی، باید حتما مالکان خودرو در وب سایت تهران من به نشانی … ثبت نام کرده باشند. در غیر این صورت به طور کلی از امکان بهره مندی از ۲۰ روز تردد رایگان در محدوده حلقه دوم در طول یک فصل، بی نصیب می مانند.

به علاوه برای پرداخت عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک و همین طور پرداخت نیمی از عوارض برای محدوده حلقه دوم، باید در وب سایت تهران من ثبت نام انجام شده باشد. در صورتی که مالک خودرو مشخصات شخصی و خودروی خود را در این وب سایت وارد نکرده و مراحل ثبت نام را به درستی کامل نکرده باشد؛ علاوه بر عوارض باید مبلغی را نیز بابت جریمه در نهایت پرداخت نماید.

به همین دلیل مشاور معاون ترافیک شهرداری تهران به شهروندان تهرانی توصیه کرده است: ” از اول تیرماه خودروها در هر فصل ۲۰ روز اجازه ورود رایگان به حلقه دوم موسوم به محدوده کنترل آلودگی هوا را دارند و برای بیش از آن باید نصف عوارض طرح ترافیک را بدهند، اما اگر کسی در سایت تهران من ثبت مشخصات نکرده باشد، این مجوز ۲۰ روزه‌ی تردد رایگان برای او قابل اجرا نیست و لذا از روز اول جریمه خواهد شد؛ بنابراین توصیه می کنیم که شهروندان حتما ثبت‌نام کنند تا جریمه نشوند.”
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن