دستور دادستان تهران به پلیس برای توقیف خودروی رانندگان مست

جعفری دولت‌آبادی در چهارمین نشست بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی با موضوع جرایم مرتبط با مشروبات الکلی با یادآوری فروش مشروبات الکلی تقلبی در برخی استان‌ها و فوت عده‌ای بر اثر آن فوت و با انتقاد از دلسوزی برخی برای آنان، اظهار داشت: امروز برخی تجارت مشروب تقلبی می‌کنند و جان دیگران را با خطر مواجه می‌کنند؛ عده‌ای نیز در اتوبان‌ها و خیابان‌ها در حالت مستی، مبادرت به رانندگی می‌کنند توقع دارند با آن‌ها برخورد قانونی صورت نگیرد.

دادستان تهران به پلیس دستور داد که نسبت به توقیف خودروی رانندگان مست اقدام کند و تاکید نمود: در این زمینه دستور کتبی صادر شده و تا پایان زمان مقرر نباید این گونه خودروها رفع توقیف شود.

وی با گلایه از اقدام پلیس مبنی بر رفع توقیف برخی خودروها پیش از مهلت موضوع دستورالعمل دادستانی، افزود: دستور دادستان در این رابطه لازم‌الاجرا است و جز دادستان، معاون وی و یا دادگاه، پلیس نمی‌تواند آن را لغو کند.

جعفری دولت‌آبادی با تبیین رویه قضایی در برخورد با مصرف مشروبات الکلی و طرح گلایه پلیس در این زمینه که مؤید اختلاف‌نظر دادسراها و محاکم در تشخیص ارتکاب جرم است، ابراز امیدواری کرد که این موضوع با پیگیری رییس کل محاکم تهران برطرف گردد.

وی خاطرنشان کرد: راننده مست باید بداند که این اقدام مجازت سنگینی به دنبال دارد و علاوه بر مجازات حدی، مجازات تکمیلی مانند محرومیت از رانندگی و ابطال گواهینامه نیز را به همراه خواهد داشت.

دادستان تهران با تاکید بر این که عرضه مشروبات الکلی، در اماکن عمومی از جمله هتل‌ها و رستوران‌ها جرم است، از پلیس و اتحادیه‌ها خواست از این کار جلوگیری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن