مدیرعامل تخفیفان: در صورت کوچکترین مغایرت خدمت ارایه شده با اطلاعات مندرج در سایت وجه دریافتی را عودت می‌دهیم

نازنین دانشور مدیرعامل سایت تخفیف گروهی تخفیفان و یک کارآفرین در حوزه کسب و کارهای نوین اینترنتی امروز در یک نشست خبری به مناسبت انتخاب به عنوان برترین جوان کارآفرین آسیا و اقیانوسیه در سی و دومین نشست کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (CACCI) درباره کسب و کار خود توضیح داد: با ۲ نفر این کسب و کار تخفیف گروهی را آغاز کردیم و در حال حاضر ۱۷۰ نیرو داریم و برای ۸ ردیف شغلی نیز در حال جذب نیرو هستیم. همچنین با ۴۰ هزار کسب و کار همکاری داریم و ۵ میلیون مشترک از ما خرید می‌کنیم.

وی مهم‌ترین مشکل بر سر راه کسب‌و کار خود را شفاف نبودن قوانین عنوان کرد و گفت: قوانین و مقررات مجوزدهی شفاف برای این صنف وجود ندارد و هنوز درگیر تعریف مدل تجارت‌مان هستیم؛ در حالی که از هر جایی که گفتند مجوز گرفتیم اما هنوز دقیق نمی دانیم زیرمجموعه چه قانونی هستیم و این شرایط منجر به موارد متعدد دادگاهی و اصطکاک مجموعه می شود. برای مثال در یک دوره احضار و متعهد شدیم که تخفیف سفر خارجی یا خدمات برخی پزشکان را تبلیغ نکنیم.

دانشور درباره روش موفقیت این کسب و کار، گفت: ۶ ماه پس از راه‌اندازی این سایت، ۱۸ سایت با فعالیت مشابه ایجاد شدند که برخی حتی از نظر فنی و مالی به مراتب در وضعیت بهتری قرار داشتند اما به دلیل اینکه همواره معتقدم هنر در ایده نیست،بلکه در اجراست، آنها نتوانستند راه را ادامه دهند اما تخفیفان به فعالیت ادامه داد و تنها در ۳ سال گذشته رشد صد در صدی داشته است.

مدیرعامل تخفیفان درباره تاثیر افزایش قیمت های اخیر بر فعالیت این کسب و کار، گفت: تعداد سفارش‌ها کم اما ارزش آنها بیشتر شده است.

دانشور درباره سرمایه‌گذاری انجام شده در این کسب و کار گفت: تنها در یک مرحله جذب سرمایه‌ انجام داده‌ایم که در آن حدود ۲٫۵ اسل پیش سرآوا در تخفیفان سرمایه‌گذاری کرد و باعث رشد یکباره کسب و کار شد.

وی درباره روش‌های حصوص اطمینان بابت سرویسی که شرکت‌های طرف قرارداد به مشتریان تخفیفان ارایه می‌کنند، گفت: اگر امتیاز سرویس دهنده ای کمتر از ۲٫۵ شود دیگر با آن شرکت کار نمی‌کنیم و اگر سرویس ارایه شده به مشتری کوچکترین تفاوتی با آنچه در سایت قید شده داشته باشد تمام مبلغ را به مشتری عودت می‌دهیم. برای مثال اگر یک پرس جوجه کباب طبق بن تخفیف باید ۲۰۰ گرم باشد اما ۱۸۰ گرم باشد از نظر ما قابل قبول نیست و وجه عودت می شود.

وی راه ارتباط علاقمندان به کارآفرینی با خود را صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام معرفی کرد.

کارآفرین ایرانی برنده رقابت برترین کارآفرینان آسیا و اقیانوسیه

روز سوم ۳ آذرماه ۹۷، سی و دومین اجلاس اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه در استانبول ترکیه برگزار شد. کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (CACCI) که یک سازمان غیردولتی است هر دو سال با برگزاری کنفرانسی در یکی از ۲۷ کشور عضو، با هدف ترویج و توسعه فعالیت‌های اقتصادی غیردولتی، نوآوری و خلاقیت، نقش آسیا در اقتصاد نوین جهانی، و دستیابی به توسعه پایدار؛ طی یک رقابت بین نمایندگان کشورهای عضو، کارآفرین جوان برتر آسیا و اقیانوسیه را انتخاب و معرفی می‌کند. این بار نوبت ایران بود که نماینده‌اش، فرد منتخب سی و دومین اجلاس CACCI باشد.

رقابت نهایی برای انتخاب کارآفرین برتر جوان در روزهای جمعه و شنبه، دوم و سوم آذرماه در استانبول ترکیه برگزار شد. طی این کنفرانس دو روزه، ۵ نماینده جوان از کشورهای منتخب آسیا و اقیانوسیه برای مرحله‌ی نهایی، با ارائه‌ی دستاوردهای مهمشان در مقابل هیئت‌داوران CACCI به رقابت پرداختند. در پایان این رقابت، نماینده ایران توسط هیئت‌داوران به عنوان برترین کارآفرین جوان آسیا و اقیانوسیه برگزیده شد. این نخستین بار بود که یک نماینده از کشورمان برنده‌ی این عنوان می‌شد. معیارهای این جایزه که هر دو سال یک بار اهدا می‌شود، شامل هوشمندی در کسب‌وکار، مشارکت در سازمان‌ها یا انجمن‌های تجاری غیرانتفاعی یا مشارکت در فعالیت‌های کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی آسیا– اقیانوسیه و قابلیت‌های رهبری و اخلاق کسب‌وکار است.

خانم دانشور، بنیان‌گذار و مدیرعامل سایت تخفیف و خرید گروهی تخفیفان که یکی از پیشگامان تجارت الکترونیک ایران است نماینده ایران در این رقابت بود و جایزه کارآفرین برتر جوان آسیا و اقیانوسیه را از آن خود کرد. ایشان که یکی از موفق‌ترین بانوان کارآفرین ایرانی است پیش‌ازاین نیز چند افتخار بین‌المللی را نصیب کشورمان کرده بود.

داستان آغاز به کار سایت گروهی تخفیفان

نازنین دانشور در ۱۶ آذر ۱۳۶۲ در تهران به دنیا آمد و مدرک تحصیلی خود را در رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه امیرکبیر تهران گرفت. اولین شغل رسمی او برنامه‌نویسی در یکی از شرکت‌های بزرگ کشور بود. وی بعد از مدتی برای تجربه‌ی یک فرصت شغلی به انگلستان رفت و نتیجه‌ی آن بازگشت به ایران و راه‌اندازی اولین سوپرمارکت آنلاین کشور بود. هرچند این استارتاپ در مدت‌زمان کوتاهی شکست خورد، اما تجربه‌ی بزرگی بود تا خانم دانشور برای کسب تجربه و شناخت بیشتر از بازار با یک قرارداد کاری عازم آلمان شود. علاقه‌ی خانم دانشور به راه‌اندازی یک کسب‌وکار در ایران و تلاش برای ساختن آنچه همیشه به آن فکر می‌کرده این بار هم او را به ایران برگرداند تا نخستین سایت تخفیف و خرید گروهی کشور را راه‌اندازی کند.

دانشور به همراه خواهرش، نگین دانشور، در سال ۱۳۹۰ سایت تخفیفان را راه‌اندازی می‌کند. این بار، قدم‌های او کوچک‌تر اما دقیق‌تر و حساب شده‌تر بودند. تلاش‌های شبانه‌روزی خانم دانشور و خواهرش بالاخره بعد از پنج ماه به نتیجه رسید و تخفیفان اولین پرسنل خود را استخدام کرد تا در عرض چند سال تبدیل به یکی از تأثیرگذارترین استارتاپ‌های کشور شود.

تخفیفان در پایان اولین سال فعالیت خود با ۱۲۰ کسب‌وکار مختلف قرارداد بسته بود. این تعداد در پایان سال چهارم به بیش از ۸۰۰۰ عدد رسید. البته که رشد تخفیفان فقط به تعداد همکاران تجاری‌اش محدود نمی‌شود. تخفیفان هر سال ۱۵۰% رشد داشته و هر سال اعضای جدید بسیاری را در خانواده‌ی بزرگ خود پذیرفته است. دامنه‌ی فعالیت تخفیفان فقط محدود به تهران نمانده و هر ساله نمایندگان تخفیفان در شهرهای مختلفی از کشور فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. حالا با گذشت بیش از هفت سال، تخفیفان ضمن ارائه‌ی خدمات متنوع در بیش از ۱۰ دسته‌بندی مختلف، در چندین استان ایران نیز فعال است و کاربران در استان‌های خراسان رضوی، مازندران، گیلان، اصفهان، فارس و… نیز از خدمات این سایت بهره‌مند هستند. کاربران تخفیفان جدا از وبسایت می‌توانند از طریق اپلیکیشن تخفیفان نیز خدمات موردنظرشان را با بیشترین تخفیف‌ها خریداری کنند. بیش از ۵۰۰ هزار نصب فعال اپلیکیشن تخفیفان روی موبایل‌های کاربران نتیجه اعتماد آن‌ها به تخفیفان است.

تخفیفان که حالا با ۱۵۰ پرسنل یکی از پرمخاطب‌ترین سایت‌های وب فارسی است از ابتدا با چهار ارزش سازمانی «مشتری، مشتری، مشتری»، «آدم‌های بزرگ شرکت‌های بزرگ را می‌سازند»، «وسواس در انتخاب همکاران تجاری» و «زندگی با هیجان بیشتر»، جذب حداکثری مخاطبان، و کمک به بهبود شرایط ارائه خدمات و تفریحات در کشور را هدف قرار داد. خدمات متنوعی که در تخفیفان ارائه می‌شوند، شامل جذاب‌ترین، تفریحات، رستوران و کافی‌شاپ، هنر و تئاتر و… است. رشد و پویایی هر روزه‌ی تخفیفان باعث شده هر روز خدمات جدیدتر و متنوع‌تری روی این پلتفرم ارائه شوند، قسمت‌های تور مسافرتی، بلیط قطار، و رزرو هتل با تخفیف، و همچنین بزرگ‌ترین مرجع کدهای تخفیف تمام کسب‌وکارهای اینترنتی کشور از جمله خدماتی هستند که طی یک سال اخیر در تخفیفان ارائه شده‌اند. از همین رو تخفیفان یکی از فعال‌ترین کسب‌وکارهای اینترنتی ایران در زمینه جذب نیرو نیز هست و در تلاش در جذب متخصصان جوان کشور است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن