مراحل دریافت اینترنتی گواهینامه بین المللی

سرهنگ هویدا تزار رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا مراحل تعویض گواهینامه ایرانیانی که در خارج از کشور ساکن هستند را شرح داد.

بر اسا این گزارش، این افراد می‌توانند معاینات پزشکی لازم را در خارج از کشور انجام داده و سپس عکس و مدارک پزشکی و ترجمه آن را از طریق وکیل خود ارسال کرده و گواهینامه خود را تعویض کنند.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا در مورد مراحل تبدیل گواهینامه رانندگی به گواهینامه بین المللی تصریح کرد: گواهینامه بین الملل به استناد گواهینامه رانندگی داخلی توسط کانون ایرانگردی و جهانگردی صادر می‌شود.
وی گفت: اصل گواهینامه،‌ اصل کارت ملی،‌ عکس و یکسری فیش‌های مرتبط برای تبدیل گواهینامه داخلی به بین‌المللی لازم است.

چطور می توان گواهینامه بین المللی گرفت؟

برای دریافت این گواهینامه باید مدارکی داشته باشید که در زیر آورده شده اند:

۱- باید حتما گواهینامه رانندگی کشور ایران را داشته باشید که حداقل یک ماه اعتبار داشته باشد. با این مدت اعتبار، می توانید یک گواهینامه بین‌المللی یکساله دریافت کنید. در صورتی هم که بخواهید گواهینامه بین‌المللی ۳ ساله بگیرید باید گواهینامه ملی با اعتبار ۳ سال داشته باشید.

۲- یک قطعه عکس ۴*۳ که برای خانمها باید با حجاب اسلامی کامل باشد.

۳- در صورتی که قبلا یکبار گواهینامه بین‌المللی داشته اید، باید آن را تحویل دهید.

۴- ارائه اصل صفحه ی اول پاسپورت. ۵- پر کردن فرم با زبان فارسی و انگلیسی

گواهینامه را از کجا بگیریم؟

برای گرفتن گواهینامه، ۳ راه دارید: برای اینکه در کمترین زمان ممکن گواهینامه بین المللی خود را دریافت کنید، می توانید به دفتر کانون جهانگردی و اتومبیل رانی مراجعه کنید. روش دوم این است که از طریق اداره پست اقدام کنید و راه دیگر هم اینترنت است. کافی است سامانه فروش اینترنتی گواهینامه بین‌المللی بروید و ثبت نام کنید تا ظرف ۱۰ روز آن را تحویل بگیرید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن