معاون شرکت زیرساخت: زوار اربعین سیم کارت عراقی بخرند

موضوع استفاده از سیم کارتهای عراقی از مواردی است که به زائران ایرانی پیشنهاد می شود.

در این زمینه اسماعیل رادکانی، معاون شرکت ارتباطات زیرساخت و رئیس کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطی عتبات عالیات با بیان اینکه استفاده از سیم کارتهای عراقی برای تماس در داخل عراق به صرفه تر است، توضیح داد: اگر دو زائر در داخل عراق بخواهند با هم تماس داشته باشند، استفاده از سیم کارت عراقی به صرفه تر است و هزینه آن از رومینگ کمتر خواهد بود. اما اگر بخواهند با ایران تماس بگیرند با بسته های تعریفی اپراتورها، شاید خیلی هزینه ها تفاوت نداشته باشند.

رادکانی با اشاره به اینکه معمولا هزینه تماس از یک کشور به کشور دیگر، با سیم کارت همان کشور پایین تر است و این موضوع در تمام کشورها صادق است، ادامه داد: زائران ایرانی اگر می خواهند سیم کارت عراقی تهیه کنند، حتما از داخل خاک عراق سیم کارت بخرند و اپراتورهای عراقی اعلام کردند که اگر سیم کارت در داخل ایران تهیه شود، ضمانت وتعهدی برای آن ندارند.

در همین حال زائران باید توجه داشته باشند که تماس دو زائر ایرانی در عراق با سیم کارتهای ایرانی رومینگ محسوب می شود و گران است. از سوی دیگر  نرخ رومینگ دیتا نیز گران می‌شود.

همچنین توصیه می شود که زوار ایرانی تماس با کشور را به گونه‌ای مدیریت کنند که از ایران به عراق تماس گرفته شود. چراکه نرخ تماس از ایران با عراق ارزان‌تر خواهد بود.

زوار در مسیر پیاده‌روی اربعین در ساعات پیک ترافیک، کمتر از موبایل استفاده کنند. چرا که ظرفیت و تعداد آنتن های BTS در زمانی که جمعیت در یک منطقه ساکن است، کم بوده و به همین دلیل بهتر است زائران در ساعات غیر ساعات پیک ترافیک، از موبایل استفاده کنند.

از سوی دیگر  دریافت پیامک در عراق در حالت رومینگ رایگان است اما نرخ ارسال پیامک در اپراتورهای مختلف متفاوت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن