وزیر صمت درباره احتکار ۸۸۴۵ دستگاه خودرو توضیح داد

وزیر صمت گفت: تاخیر به وجود آمده در تحویل خودروها به دلیل عدم تامین قطعات ریز خودروها بود که می‌بایست از طریق واردات تامین می‌شد.

محمد شریعتمداری با اشاره به اینکه ظن احتکار ۸۸۴۵ دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو یک موضوع غیر کارشناسی شده بود، اظهار داشت: تاخیر به وجود آمده در تحویل خودروها عمدتاً به دلیل عدم تامین قطعات ریز خودروها بود که می‌بایست از طریق واردات تامین می‌شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تامین قطعات ریز خودروهای ایران‌خودرو تبریز و آماده‌سازی جهت تحویل به متقاضیان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: مقدمات تامین قطعات موردنیاز خودروهای شرکت ایران‌خودرو تبریز فراهم بوده و بزودی با تامین قطعات خودروها آماده واگذاری می‌شود.

شریعتمداری تاکید کرد: صنایع و واحدهای بزرگی که توانسته‌اند در حوزه‌های اشتغال، تولید و کارآفرینی زمینه رونق اقتصادی را فراهم کرده‌اند لازم است از سوی مسئولان حمایت شوند. وی با تاکید بر اینکه سالانه نزدیک به یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می‌شود، گفت: اینکه تعدادی خودرو در انبار خودروسازی‌ها وجود داشته باشد نمی‌توان به‌ منزله احتکار قلمداد کرد و اگر به صنایعی که توان ایجاد اشتغال، کارآفرینی و تولید دارند اینگونه نگاه شود یقیناً بی‌مهری در قبال فعالیت‌های آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن