ویدئو: بررسی تویوتا کمری ۲۰۱۸+شتاب ۰ تا ۱۰۰

تویوتا کمری یکی از قدیمی ترین نام هایی است که شاید برای هر ایرانی آشنا باشد. اولین فکری هم که باشنید این نام به ذهن آدم می رسد خودرویی با کیفیت، کم استهلاک اما خوش قیمت است. گذشته از این که در مدل ۲۰۱۶ چه داستان هایی سر سفارش آمریکا بودن این خودرو و ممنوعیت واردات برای آن پیش آمد در این پست قصد داریم این خودرو اما با مدل سال ۲۰۱۸ را بررسی کنیم و سپس ویدئویی از بیرون و داخل این خودرو و شتاب و مواردی دیگر از این خودرو را ببینیم.

طراحی ظاهری تویوتا کمری ۲۰۱۸

طول تویوتا کمری ۲۰۱۸ با ۴۸۵۹ میلی متر طولیتر از نسل قبلی گردید است و همچنین فاصله دو محور خودرو ۵۰٫۸ میلی متر بیشتر گردیده است.همچنین ارتفاع کلی تویوتا کمری ۲۰۱۸ کمتر نسل فعلی گردیده است بطوریکه ارتفاع سقف ۲.۶ سانتی‌متر و ارتفاع درب موتور ۳٫۸ سانتی‌متر کوتاهتر شده است. بطور کل ارتفاع تویوتا کمری ۲۰۱۸ برابر با ۱۴۴۰ میلی متر است.

تویوتا می‌گوید نسل جدید کمری هم خشن‌ترین و هم مدرن‌ترین نسل این خودروست. به چهره خودرو که دقت کنید، همان چراغ‌های جلویی ذوزنقه‌ای شکل نسل قبلش را می‌بینیم با این تفاوت که کشیده‌ترند و اضافه‌شدن خطوط LED آن‌را زیباتر کرده است. اما مهم‌ترین ویژگی ظاهری کمری جدید را باید در جلوپنجره‌ و همچنین سپر جدیدش دانست که ورودی هوای آن بیش از اندازه بزرگ است و ظاهری بسیار دلپذیر به تویوتا کمری ۲۰۱۸ یخشیده است.

طراحی کابین تویوتا کمری ۲۰۱۸

تویوتا در طراحی کابین کمری ۲۰۱۸ ، روند متفاوتی در پیش گرفته است. اکنون کابین خودرو بیشتر به راننده منعطف شده و فضای اسپرتی را فراهم آورده است. امکان سفارش سیستم جدید تویوتا با نام رابط انسان ماشین نیز در نسل جدید کمری فراهم است. این پلتفرم از نمایشگر ۷ اینچی به جای نشانگر‌های آنالوگ کیلومتر شمار، در کنار نمایشگر ۱۰ اینچی هدآپ میان داشبورد و ادوات کنترلی لمسی بهره می‌برد که کنترل سیستم تهویه‌ی خودرو نیز از همین طریق انجام می‌شود.

در داخل کابین تویوتا کمری ۲۰۱۸ با ترکیب داشبورد نسل های مختلف و نیم نگاهی به محصولات لکسوس، به یک طرح نهایی بسیار متفاوت رسیده که عادت کردن به آن کمی زمان می برد. برای مثال سیستم اینفوتینمنت در میان خطوط انحناداری که به سمت پایین جریان یافته اند، احاطه شده و طراحی متمایزی دارد. در این نسل تویوتا بر روی راحتی، آسایش و فضای زیاد کابین نیز تاکید ویژه ای می کند.

مشخصات فنی تویوتا کمری ۲۰۱۸

 

تویوتا کمری ۲۰۱۸ از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۷۶ اسب بخار و گشتاور ۲۳۵ نیوتن متر بهره می برد. گیربکس این خودرو ۶ سرعته بوده که شتاب ۱۰٫۲۳ ثانیه به ارمغان می آورد. ویدئو زیر را برای بررسی بیشتر تویوتا کمری ۲۰۱۸ ببینید:

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن