ویدئو: بررسی دوربین گوپرو ۶

انتهای سال ۲۰۱۷ شرکت گوپرو جدیدترین اکشن کمرای خود با نام GOPRO HERO 6 – BLACK EDITION نمود که جایگزین مدل قبلی GOPRO HERO 5 شده است.پ، عرضه کرد.

در یک نگاه کلی به فیزیک و طراحی بدنه دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 تفاوتی احساس نمی شود و هر دو مدل با هم یکسان می باشند ولی در مدل جدید GOPRO HERO 6 از پروسسور جدید کمپانی گوپرو استفاده شده که این پروسسور از نظر فنی ارتقا یافته و امکاناتی به ان اضافه شده است. از قابلیتهای خاصی که به دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 نسبت به گوپرو HERO 5 افزوده شده می توان به فیلمبرداری ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و فیلمبرداری FULL HD با سرعت ۲۴۰ فریم بر ثانیه اشاره نمود و البته باید در نظر داشته باشید که بیشترین سایز خروجی فیلمبرداری با فرمت ۴K با سایز ۳۰۰۰*۴۰۰۰ در مد ۴:۳ هم به گوپرو GOPRO HERO 6 هم اضافه شده است. شما در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 از زوم دیجیتال هم در حین عکاسی و فیلمبرداری برخوردار هستید و البته حساسیت ایزو در حین عکاسی تا رنج ۳۲۰۰ هم افزایش یافته است.

شما فرمت H.265 را هم در حالت فیلمبرداری در دسترس دارید و البته بالاترین سرعت فریم بر ثانیه در حالت فیلمبرداری FULL HD 1080 را می توانید استفاده کنید. در گوپرو GOPRO HERO 6 تعدادی از امکانات گوپرو HERO 5 بهبود یافته و تغییرات مثبتی را شما در سیستم لرزش گیر تصویر و همچنین کیفیت عکس و فیلمبرداری و البته سرعت فریم ها در فیلمبرداری مشاهده می کنید و البته توجه داشته باشید که صفحه نمایش هم از لحاظ نوردهی کمی روشن تر و کمی قدرت لمسی بودن صفحه نمایش هم ارتقا یافته است. در عین حال دو امکان فیلمبرداری با سایز ۴۸۰ و ۹۶۰ از روی دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 حذف شده است.

بدنه گوپرو GOPRO HERO 6 به خودی خود در مقابل اب خوردگی مقاوم است و WATER PROOF می باشد و احتیاجی به نصب محفظه ی خاص و اضافی بر روی دوربین نمی باشد و به تنهایی بدنه گوپرو GOPRO HERO 6 تا عمق ۱۰ متری در زیر اب کارایی خود را حفظ می کند. ابعاد و سایز بدنه دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 در نهایت به ۳٫۵*۴٫۵*۶٫۵ سانتی متر می رسد و همچنین وزن دوربین به همراه باطری و کارت حافظه همراه در دوربین به ۱۱۸ گرم می رسد. از لحاظ منوها و قابلیتهای ارتباطی هر دو مدل GOPRO HERO 6 و گوپرو HERO 5 میتوان عنوان نمود که هر دو با هم یکسان می باشند و از دکمه ها و منو بارهای یکسانی بهره می برند و قابلیت کنترل توسط صدا VOICE هم در هر دو مدل وجود دارد و می توانید استفاده کنید.

متاسفانه عمر و قدرت باطری در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 همانند گوپرو HERO 5 می باشد و بهبود نیافته که باید این نکته تغییر مثبتی را به خود می دید شما در نهایت می توانید با این قدرت باطری تنها ۲ ساعت به فیلمبرداری و عکاسی بپردازید که این هم به نوع انتخاب فرمت عکاسی و فیلمبرداری و همچنین استفاده از سیستم های بی سیم یا GPS بستگی دارد و هر دو مدل از یک باطری با قدرت ۱۲۲۰ میلی امپر استفاده می کنند.

صفحه نمایش پشت GOPRO HERO 6 برای استفاده از حالت LIVEVIEW و البته مشاهده فیلم ها و عکس های گرفته شده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، سایز و البته کیفیت صفحه نمایش در هر دو مدل GOPRO HERO 6 و HERO 5 با هم یکسان می باشند ولی در مدل جدید دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 با تغییرات ظریفی در نوع و ارنباط منوها و درخشندگی صفحه نمایش مواجه می شویم و در صورتی که قبلا از گوپرو HERO 5 استفاده کرده باشید متوجه این تغییر خواهید شد. بالانس رنگها در گوپرو GOPRO HERO 6 گرمتر از مدل قبلی می باشد بدین شکل که رنگ زرد بیشتری و ابی کمتری را نسبت به مدل قبلی خود گوپرو HERO 5 مشاهده خواهید نمود که همین مسِئله باعث به طبیعی جلوه دادن بیشتر رنگها منجر می شود.

در مقایسه قدرت فیلمبرداری دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 در مقابل HERO 5 برنده این مقایسه GOPRO HERO 6 می باشد بدین ترتیب که فیلمبرداری ۴K با فریم ریت ۳۰ در گوپرو HERO 5 به ۶۰ فریم بر ثانیه رسیده و همچنین در فرمت FULL HD از سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه در گوپرو HERO 5 به ۲۴۰ فریم در GOPRO HERO 6 رسیده است. شما بیشترین سایز خروجی در فیلمبرداری با فرمت ۴K با سایز ۳۰۰۰*۴۰۰۰ را در گوپرو GOPRO HERO 6 در اختیار دارید که همین مورد در گوپرو HERO 5 سری BLACK تنها ۲۱۶۰*۳۸۴۰ می باشد. قدرت زوم دیجیتال ۲X در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 در نظر گرفته شده که در گوپرو HERO 5 وجود ندارد شما قادر خواهید بود با لمس صفحه نمایش و کشیدن انگشتان به اطراف صفحه نمایش زوم دیجیتال را اعمال کنید.

برای مقایسه بهتر این دوربین با دوربین گوپرو ۵ ویدئو زیر را ببینید :

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن