ویدئو: تسلا از کامیون تمام الکتریکی و سریعترین خودرو جهان رونمایی کرد

الون ماسک از کامیون تمام الکتریکی تسلا رونمایی کرد که دنده و کلاچ ندارد و علاوه بر آن شیشه جلویی خودرو در برابر انفجار ترمونوکلئر مقاوم است.
این کامیون با یکبار شارژ می تواند مسافت ۵٠٠ مایل را طی کند (۸۰۰ کیلومتر در حالت کامل). اما این تنها ویژگی جالب این خودروی سنگین نیست. کامیون الکتریکی تسلا دنده، کلاچ، و موتور بزرگی ندارد! شتاب این خودرو بدون بار در حدود ۵ ثانیه و با بار (۲۶ تن) حدود ۲۰ ثانیه است.

الون ماسک هنگام رونمایی کامیون گفت: قول می دهم کامیون تمام الکتریکی ما یک میلیون مایل بدون مشکلی طی کند و پدال های ترمز آن هیچ وقت از کار نیافتند.

او همچنین ادعا کرد شیشه جلوی کامیون در برابر انفجار های ترمونوکلئر (thermonuclear) مقاوم است. تسلا همچنین اجزا و تجهیزات داخلی کابین کامیون را حذف کرده تا فضای ارگونومیک تری ایجاد کند. همچنین در این مراسم از roadster سریعترین خودرو جهان با شتاب ۱٫۹ ثانیه رونمایی شد. این خودرو تمام الکتریکی درحدود ۴۱۵ کیلومتر بر ساعت سرعت خواهد داشت. این خودرو با هر بار شارژ تا ۱۰۰۰ کیلومتر را می پیماید. قیمت این خودرو ۲۰۰ هزار دلار است.

در ویدئو زیر علاوه بر رونمایی کامیون الکتریکی تسلا، سریعتری خودرو جهان با نام Roadster با شتاب ۱٫۹ ثانیه را می توانید ببینید.

 تیزر رسمی سریعترین خودرو جهان با نام Roadster :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن