پرسپولیس برنده شبه دربی نودم

۳۱ شهریورماه ۹۸؛ نودمین دیدار سنتی تیم های فوتبال استقلال تهران و پرسپولیس تهران از ساعت ۱۶ در حضور حدود ۶۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد که در پایان سرخپوشان با تک گل دقیقه ۸۱ مهدی عبدی به برتری رسیدند.

زننده گل کمی یک دقیقه پس از ورود به زمین برای اولین بار صاحب توپ شد و همان توپ پس از برخورد به تیرک و یک بازیکن استقلال تبدیل به گل شد. معمولا این نوع گل‌ها شور زیادی به پا می‌کند.

آنچه که در این بازی دیده شد، نمایشی  پرحاشیه از خشن، عصبانیت و به‌هم‌ریختگی در ابزاری به نام فوتبال بود.

متخصصان می‌گویند که دو تیم فوتبالی ضعیف و کسل کننده را به نمایش گذاشتند.

در بازی، یک هوادار پرسپولیس، بازیکن این تیم را به دلیل اینکه قبلا در استقلال بوده با سنگ زد و او از ناحیه سر مجروح شد.

کمیته انضباطی پس از دربی به گفته خود «قبل از رویت گزارش کتبی مقامات مسابقه و صرفاً با مشاهده مستقیم مسابقه از تلویزیون و رصد حواشی آن از طریق رسانه ها»، یک بازیکن را به دلیل شروع درگیری با برخورد فیزیکی در مسابقه حساس شهرآورد از همراهی تیم خود محروم کرد، به یک بازیکن کارت قرمز گرفته یادآور شد که باز هم برای خطای شدید خود باید پاسخگو باشد. ۴ بازیکن را هم به دلیل رفتار غیر ورزشی و اعتراض شدید به داوری فراخواند و از کاپیتان‌ تیم‌ها هم بابت رفع تشنج تشکر کرد.

پس از بازی استادیوم کثیف و پر از آشغال شد. گفته می‌شود که فرهنگ «استادیوم ما خانه ما» در شرق آسیا الگویی برای تیم های اروپایی شده است.

موقع خروج در حالی که هواداران پرسپولیس برای استقلالی‌ها کری می‌خواندند طرفداران ۲ تیم با هم روبرو شدند. طرفداران استقلال هم شعار برکناری استراماچونی سرمربی را سر دادند. تعدادی از طرفداران دو تیم زد و خورد شدید کردند که با دخالت نیروی انتظامی زد و خورد پایان یافت.

سرمربی استقلال و پرسپولیس به ترتیب ایتالیایی و گابریل کالدرون از آرژانتین بودند.

وقتی پرسپولیسی‌ها استادیوم را ترک کرده‌ بودند تیم استقلال خود را در رختکن حبس کرده بود. دروازه‌بان استقلال پس از خروج از رختکن بی‌توجهی به خبرنگاران که در محل مصاحبه مطبوعاتی همچنان منتظر خروج بازیکنان استقلال بودند در پاسخ به اعتراض یک خبرنگار، می‌گوید: می‌تونستید نایستید. به من چه؟

سرمربی استقلال پس از باخت هم برای خبرنگاران صحبت کرد و گفت که تساوی عادلانه‌تر بود.

گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از پایان بازی، در پاسخ به سوال یک خبرنگار گفت که: «هوادار استقلال هستید یا خبرنگار؟» و قهر کرد و رفت.

پایان/ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن