چگونه محصولات اپل را سریع‌تر شارژ کنیم؟/ استفاده از شارژ سریع با کمترین هزینه

تجربه کاربری؛ یکی از دغدغه های افراد در زندگی امروزی شارژ سریع گوشی تبلت و دیگر محصولات الکترونیکی است که در همین راستا شرکت های فناور با عرضه محصولات خود با قابلیت شارژ سریع کمک زیادی به تحقق این امر کردند.

بیشتر محصولات شرکت های فناور نظیر سامسونگ و هواوی و … که قابلیت شارژ سریع ( Fast charge) را دارند، در بسته بندی اصلی خود، شارژر با قابلیت شارژ سریع را هم قرار می دهند تا کاربر با هزینه کمتر از این قابلیت استفاده کند. اما در محصولات اپل نظیر آیپد و آیفون در پک اصلی خبری از شارژر اصلی نیست و باید به صورت جداگانه از بازار تهیه کنید.

تمامی محصولات اپل که از سال ۲۰۱۷ به بعد عرضه شده اند از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می کنند. (آیفون ۸،تمامی آیفون های سری ۱۰ و ۱۱،  آیپد پرو و آیپدهای نسل جدید)

علاوه بر این، شما می توانید از تمامی شارژرهای اپل برای شارژ سریع گوشی یا تبلت خود استفاده کنید اما چیزی که مهم است تفاوت هزینه با توجه به بازدهی است.

در صورت استفاده از شارژر قوی تر در محصولاتی که قابلیت شارژ سریع ندارند فرایند شارژ شدن تغییری نخواهد کرد.

نتایج استفاده از شارژ سریع برای آیفون ایکس

برای مثال بعد از اتصال آیفون ایکس به شارژر ۵ وات موجود در ژک اصلی و گذشت ۱ ساعت در حدود ۳۹ درصد از ظرفیت باتری پر می شود این در حالی است که با استفاده از شارژر ۱۲ وات (شارژر آیپد پرو) در همین بازه زمانی ۷۲ درصد ازظرفیت باتری پر می شود.
همچنین در همین بازه یک ساعته با استفاده از یک شارژر مک بوک ۸۷ واتی  ۷۹ درصد از ظرفیت باتری گوشی شما پر می شود.
حال با نگاهی به قیمت یک شارژر ۱۲ و ۸۷ وات (نیاز به کابل usb-c است) در یک جست‌وچوی ساده اینترنتی برای خرید می بینیم که برای این اختلاف بسیار کم در سرعت شارژ در حدود ۱ میلیون تومان بیشتر باید برای شارژز ۸۷ وات نسبت به شارژر ۱۲ وات هزینه کنید( یک شارژر اصلی ۱۲ وات به راحتی در سایت دیوار با قیمت حدود ۲۰۰-۳۰۰ قابل تهیه است.)

به دلیل وجود آداپتور داخلی در محصولات اپل استفاده از شارژ قویتر برای محصولاتی که از شارژ سریع پشتیبانی نمی کنند مشکلی برای باتری هیچ یک از محصوصلات اپل اتفاق نمی افتد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن