کاهش نرخ ارز قیمت موبایل را کاهش داد

در پی تداوم کاهش نرخ ارز در دو روز اخیر، قیمت گوشی کاهش یافته و تمایل فروشندگان برای فروش کالا بیشتر شده است،البته قیمت‌ها هنوز نسبت به هفته گذشته که هر دلار ۱۴ هزار تومان بود، بالاتر است.
در پی تداوم کاهش نرخ ارز در دو روز گذشته، قیمت گوشی در بازار موبایل کاهش یافته است. گوشی موبایل از جمله کالاهایی است که ارتباط مستقیم با نرخ دلار دارد و هر میزان افزایش یا کاهش نرخ ارز بدون معطلی در قیمت این کالا تاثیرگذار است.

مشاهدات خبرنگار فارس از بازار گوشی تلفن همراه نشان می‌دهد، اگرچه قیمت‌ها نسبت به دو روز قبل کمتر شده، اما نسبت به هفته گذشته که نرخ دلار ۱۴ هزار تومان بود، بالاتر است.

امروز لیست‌ قیمت‌های بیشتری توسط فروشندگان منتشر شده که نشان از تمایل فروشندگان به فروش بیشتر دارد. در رسم معمول بازار گوشی نیز در روزهای افزایش نرخ ارز، فروشنده‌ها به فروش بی‌رغبت می‌شوند، زیرا احساس می‌کنند ارزان فروشی کرده‌اند و در روزهای کاهش نرخ ارز علاقه‌مند به فروش می‌شوند، زیرا می‌توانند کالاهای خود را با قیمت بیشتری رد کنند و کالای جدید را با قیمت کمتری جایگزین کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

1 دیدگاه

  1. چه کاهش قیمتی بابا؟ اینا که یه هزار تومنی قیمتاشون رو پایین نیاوردن! این کاسبا و تجار به اصطلاح حلال خور ما در این کشور اسلامی، فقط فکر افزایش قیمت هستند،همینکه نرخ دلار یه ۱۰۰تومنا بالا میره اینا به شب نکشیده قیمتارو سه برابرش میبرن بالا نکنه یه فروش با سود کمتر داشته باشن، اما وقتی دلار هزار تومن هزار تومن میاد پایین، یه صدتومنی از قیمت قبل کمتر نمیدن . حیف اون تمدن چندصد ساله ایران حیف ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن