کدام خودروها اجازه تردد در خطوط ویژه را دارند؟

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت درخصوص این مطلب که کدام دسته از خودروها اجازه تردد در خطوط ویژه را دارند، اظهار داشت: اساساً برابر قانون خودروهای امدادی و برخی خودروهای خدماتی اجازه تردد در خطوط ویژه و اضطرار را دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با بیان این مطلب که تشخیص اینکه خودروهای فوق در حال ماموریت هستند یا نه؛ برعهده پلیس نیست، تصریح کرد: همین قدر که خودروهای عبوری از خط ویژه، از علائمی نظیر چراغ گردان یا آژیر استفاده کنند این امر نشان می‌دهد که در حال ماموریت هستند.

وی گفت: حتما وظیفه خود سازمان‌ها و حراست‌هایشان است که این موارد را کنترل کنند تا خدای نکرده از وسیله نقلیه با استفاده از علائم فوق به عنوان یک ماموریت کاذب استفاده نشود.

سردار مهماندار افزود: قانونا آن چیزی که ما کنترل می‌کنیم آن است که اگر آمبولانس یا خودروهای پلیس از چراغ گردان و علائم استفاده کنند برای ما محرز می‌شود که در حال ماموریت هستند؛ قطعا وقتی یک آ‌مبولانس اعلام می‌کند در حال ماموریت است نگه داشتن و کنترل آن می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

این مقام ارشد پلیس تهران تاکید کرد: ما فقط با علائم، آرم و نوع ماشین کار داریم و بقیه کنترل‌ها به عهده خود سازمان‌‌ها است.

سردار مهماندار در پاسخ به این پرسش فارس که برخی شهروندان در سامانه فارس من عنوان کرده‌اند که به طور مثال ماشین حمل غذای پرسنل پلیس از خطوط ویژه تردد می‌کند، گفت: فقط خودروهای انتظامی و عملیاتی که در حال ماموریت فوریت پلیسی هستند می‌توانند از خط ویژه تردد کنند نه ماشین حمل غذا؛ اگر چنین مواردی باشد حتما تذکر داده و برخورد خواهد شد.

گفتنی است شهروندان در سامانه فارس من درخصوص تردد غیر فوریتی برخی خودروهای انتظامی مواردی را با خبرگزاری فارس درمیان گذاشته و پیگیر این موضوع شده بودند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن