گوشی موبایل با قیمت نظارتی مصوب کجا فروخته می‌شود؟

پس از اعلام ضوابط جدید فروش موبایل گوشی برای واردکنندگان این کالا که با هدف فراهم شدن نظارت بر قیمت فروش گوشی اجرا شده است بسیاری از مردم سوال می‌کنند که گوشی‌های با قیمت مصوب و نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت در چه فروشگاه‌هایی به فروش می‌رسد.

نخستین بار فروشگاه اینترنتی بامیلو فروش گوشی های برند آیفون را برای واردکننده‌ای با نام پیشرو الکترونیک (فراسو) انجام داد که چند مرحله فروش در این سایت به پایان رسید. قیمت این گوشی ها از حدود ۹ میلیون تومان برای آیفون ۸ آغاز می شد و تقریبا نسبت به بازار حدود ۱ تا ۱.۵ میلیون تومان ارزان‌تر بود. محاسبه قیمت فروش این گوشی‌ها یا قیمت جهانی نشان می‌داد گویا این کالاها با دلار ۱۰ تا ۱۲ هزار تومانی وارد شده‌اند. در نهایت نیز افرادی که از این طریق گوشی خریده‌اند کالای خود را در آدرس این واردکننده در پاساژ چهارسو دریافت می‌کنند و در این محل امکان خرید دوباره نیست. فروش به این روش محدود و یک عدد به ازای هر کارت ملی بود.

علیرغم پایان فروش اینترنتی، این واردکننده همچنین در واحد صنفی شماره ۶۱۷ پاساژ علاء الدین نیز فروشگاه دارد و در این فروشگاه به صورت حضوری اقدام به فروش گوشی های آیفون می‌کند. این واحد همچنین با ارائه فرم‌هایی در محل برای ثبت درخواست خرید گوشی نام نویسی می‌کند. فروش به این روش نیز محدود و یک عدد به ازای هر کارت ملی است.

همچنین در حال حاضر سایت https://boldmobile.ir// نیر مدل هایی را موجود دارد. در این روش نیز فروش یک عدد گوشی به ازای هر کارت ملی است.

در نهایت در حال حاضر اغلب واردکنندگان قدیمی و بزرگ موبایل اجازه عرضه کالاهای خود در بازار را ندارند، واردکنندگان جدید نیز باید با رعایت قیمت مصوب اقدام به فروش کالا کنند. دلار واردکنندگان جدید ارز ۴۲۰۰ تومانی یا ۸ هزار تومانی نیست و با ارز آزاد اقدام به واردات کرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن