یک فوریت طرح حمایت از پیام رسان‌های داخلی رد شد/ نماینده قزوین: جای این قانون‌گذاری در برنامه توسعه نیست

نمیاندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، یک فوریت طرح الحاق دو تبصره به بند ۳ ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه درباره حمایت از پیام رسان‌های داخلی را بررسی کردند.

در نهایت یک فوریت طرح مذکور با ۱۰۴ رأی موافق، ۶۵ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه علنی رد شد.

غلامرضا کاتب در زمان بررسی این طرح با استناد بر اصل ۱۱۰ قانون اساسی در اخطاری گفت: مطابق با آیین نامه داخلی مجلس، هیات رئیسه و رئیس مجلس نباید طرح هایی را که مغایر با سیاست های ابلاغی هستند، اعلام وصول کنند یا آنکه در دستور کار مجلس قرار دهند و بر این اساس این طرح که مغایر با سیاست های ابلاغی است باید از دستور کار خارج شود.

همچنین احد آزادیخواه به عنوان موافق این طرح، گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان درخواست بررسی این طرح به صورت دوفوریتی را دارند، چرا که یکی از خلاءهای جدی ما تعیین تکلیف پیام رسان هاست.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشورمان از پیام رسان های وارداتی استفاده می کنند و بر این اساس باید پیام رسان های داخلی کشور تقویت شوند.

همچنین حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مخالفت با این طرح، گفت: مخالفت بنده با طرح مذکور این است که صیانت از پیام رسان ها را نمی توان در یک بازه زمانی موقت بررسی کرد و همچنین جای این قانون‌گذاری در برنامه پنجساله توسعه نیست.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن